مشكلات شهرستاني ها د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر تهيه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارو

كوچ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارويي بیماران به پايتخت/ بيماران سرگرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ان د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروخانه ها

 سلامت نیوز: اين روزها اگربه برخي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروخانه هاي شهر تهران پا بگذاريد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، بيماران و همراهان بيمار را خواهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌يد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ كه روی صند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لی‌های د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروخانه نشسته‌اند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا نوبت‌شان برسد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروی خود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ را د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریافت کنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. افراد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي كه تقريبا به طور ثابت، مشتري د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروخانه‌هاي شهر هستند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و عمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه آنها نيز از شهرستان هاي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ور، براي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ريافت د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارو به تهران آمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروهايي كه مشخص نيست د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروخانه موجود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باشد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ يا نه اما هربار متقاضيان را از راه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ور و نزد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌يك به تهران كشاند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه تا به نوعي با كوچ موقت به پايتخت، د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نبال تهيه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارو باشند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. از هزينه‌هاي بالاي آمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گرفته تا اسكان و ... همگي از مشكلاتي است كه مرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌م براي تهيه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارو از تهران با آن د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ست و پنجه نرم مي كنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. عد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه اي نيز كه از اين رفت و آمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها براي تهيه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارو خسته شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، لاجرم زند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گي خود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ را از شهرستان به تهران كوچ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه تا صرفا براي تهيه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارو، شهرنشين پايتخت شوند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. گشتي د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروخانه‌هاي تهران و به خصوص آنها كه د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اروهاي خاص و گران قيمت را عرضه مي‌كنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، گوياي شمار بالای متقاضيان د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارويي است كه از شهرستان به تهران آمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه و گلايه بسيار از نبود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارو د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر شهر و شهرستان محل زند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گي شان د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

ادامه مطلب...

رییس مرکز مدیریت شبکه و ارتقای سلامت وزارت بهداشت از نظر مساعد این وزارتخانه برای بازگشت بهورزان به نظام سلامت کشور خبر داد.

ادامه مطلب...

لزوم مشخص کردن سهم سلامت از تولید ناخالص داخلی در برنامه ششم توسعه

مجلس به دنبال افزایش اعتبار بیمه ها در بودجه 95/فاکتورهایی که کشورها براساس آن بودجه سلامت را افزایش می دهند

ادامه مطلب...

پوست و مراقبت‌های بهداشتی همواره از سوی جامعه ایرانی مورد غفلت قرار گرفته است. از گذشته‌های دور که جذام و کچلی از بیماری‌های شایع در شهرها و ولایت‌های مختلف ایران بود تا به امروز که سرطان پوست، سالک، اگزما و زخم‌های پوستی ناشی از دیابت جای آن بیماری‌ها را گرفته، مردم ایران کمتر به پوست و بیماری‌های آن اهمیت داده‌اند.
سلامت نیوز: سرطان پوست شایع‌ترین سرطان در کشور

 

ادامه مطلب...

سازمان های بیمه گر باید اعتماد بیماران را جلب کند

کیفیت خدمات در مراکز درمانی تامین اجتماعی پائین است/انتظار در صف های طولانی مردم را کلافه می کند

ادامه مطلب...

عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی گفت: نتایج نهایی کارشناسی شده تعرفه‌های پزشکی 95 قبل از پایان امسال مشخص و پس از تصویب در صحن شورایعالی به عنوان موضع رسمی

شورایعالی نظام پزشکی درباره تعرفه‌ها اعلام می‌شود

 به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان نظام پزشکی، نوید ناصری درباره اقدامات انجام شده برای تعرفه های سال 95 افزود: موضوع تعرفه گذاری خدمات پزشکی سال ٩٥ در برنامه کاری کمیسیون تعرفه های شورایعالی قرار داشته و جلساتی هم در این زمینه برگزار شده است اما هنوز در داخل به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه درجلسه شورایعالی آبان ماه امسال، گزارشی مبسوط از نتایج حاصل از جلسات کمیسیون تعرفه ارائه شد، اظهار کرد: علاوه بر تعیین ارزش واقعی خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی و پیراپزشکی مشمول قانون نظام پزشکی بر استفاده از پتانسیل تمامی مراجع ذیربط و صاحب نظر از جمله انجمن های علمی، تخصصی و پزشکی و سازمان های نظام پزشکی سراسر کشور و بررسی نظرات سازمان های بیمه گر نیز تاکید شد.

ادامه مطلب...

سرطان پستان شایع ترین نوع سرطان در خانم هاست که با سطح بالای استروژن در خون ارتباط دارد. تمرینات ورزشی تولید استروژن را کاهش می دهند و به همین دلیل تاثیر مهمی در پیشگیری از این بیماری دارد.

به گزارش قدس آنلاین؛ بهترین روش تشخیص سرطان پستان بررسی توسط خانم ها در هر ماه و انجام سالانه ماموگرافی پس از چهل سالگی است که در صورت زمینه خانوادگی باید زودتر صورت گیرد چرا که تشخیص زود هنگام بیماری شانس درمان را بسیار افزایش می دهد.

با این حال، متخصصان ثابت کرده اند که بعضی از خوراکی ها و عادات زندگی می تواند زمینه بروز این بیماری را کاهش دهد.

ادامه مطلب...

بیماری های فصل زمستان تنها به گلو درد، آنفلوآنزا و سرماخوردگی محدود نمی شود. دسته دیگری از بیماری ها هم هستند که در آب و هوای سرد سیر وخیم شدن دارند و باید در برابر آنها از خود مراقبت کرد.

به گزارش آوای سلامت ،صرفه نظر از گلودرد، و سرماخوردگی و آنفلوآنزا، آسم از جمله بیماری های شایع و عود کننده در فصل سرما است.

افراد مبتلا به این بیماری شاید ناچار باشند در بیشتر روزهای سرد در خانه بمانند بخصوص زماین که باد می وزد. پوشاندن دهان و بینی، مصرف به موقع داروها و به همراه داشتن اسپری راه نجات بیماران از عود بیماری است.

ادامه مطلب...

متخصصان خواب می گویند شیوه زندگی سالم و متعادل تنها به رعایت رژیم غذایی و ورزش محدود نیست، میزان، زمان و کیفیت خواب نیز از ارکان مهم در این زمینه به شمار می رود. میزان خواب شبانه ضروری برای بزرگسالان 7 تا 9 ساعت می باشد.

به گزارش سیمرغ، محققان معتقدند کم خوابی و پرخوابی هر دو خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت را افزایش می دهند. بررسی بیش از 50 هزار نفر در ایالات متحده آمریکا نشان داده است در افرادی که زیاد می خوابند یا از سوی دیگر افرادی که کم می خوابند خطر ابتلا به بیماری های جسمی و روحی از جمله بیماری های عروق کرونر، دیابت، اضطراب و چاقی بیشتر است.

ادامه مطلب...

نبود راهنماهای ملی یکسان، یکی از چالش‌هایی است که رژیم‌درمانی در کشور ما با آن روبرو است. متخصصان تغذیه‌ای که تنها در بخش خصوصی مشغول به فعالیت هستند، گاهی هنوز هم رژیم‌هایی مانند اتکینز، پرچربی، پرپروتئین یا بسیار کم‌کالری را برای بیماران خود تجویز می‌کنند که برای سلامتی آنان تهدیدی جدی به شما می‌رود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، رژیم‌هایی که برای کاهش وزن توصیه می‌شوند، به‌طور عمده به 4 گروه رژیم‌های کم‌چربی، کم‌کربوهیدرات، کم‌کالری و بسیار کم‌کالری تقسیم می‌شوند. یک مطالعه نشان می‌دهد که هیچ تفاوتی بین این چهار رژیم عمده وجود ندارد. در این تحقیق فراتحلیل مشاهده‌شده است که تمام این رژیم‌های غذایی، صرف‌نظر از تاکیدی که بر مصرف درشت مغذی‌ها دارند، سبب کاهش وزن یکسان در افراد می‌شوند.

ادامه مطلب...

تمامی حقوق سایت برای پزشکان امروز محفوظ است