نتایج کارشناسی تعرفه های پزشکی 95 تا پایان امسال مشخص می‌شود

  عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی گفت: نتایج نهایی کارشناسی شده تعرفه‌های پزشکی 95 قبل از پایان امسال مشخص و پس از تصویب در صحن شورایعالی به عنوان موضع رسمی

  شورایعالی نظام پزشکی درباره تعرفه‌ها اعلام می‌شود

   به گزارش سلامت نیوز به نقل از سازمان نظام پزشکی، نوید ناصری درباره اقدامات انجام شده برای تعرفه های سال 95 افزود: موضوع تعرفه گذاری خدمات پزشکی سال ٩٥ در برنامه کاری کمیسیون تعرفه های شورایعالی قرار داشته و جلساتی هم در این زمینه برگزار شده است اما هنوز در داخل به نتیجه نهایی نرسیده است.

  وی با اشاره به اینکه درجلسه شورایعالی آبان ماه امسال، گزارشی مبسوط از نتایج حاصل از جلسات کمیسیون تعرفه ارائه شد، اظهار کرد: علاوه بر تعیین ارزش واقعی خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی و پیراپزشکی مشمول قانون نظام پزشکی بر استفاده از پتانسیل تمامی مراجع ذیربط و صاحب نظر از جمله انجمن های علمی، تخصصی و پزشکی و سازمان های نظام پزشکی سراسر کشور و بررسی نظرات سازمان های بیمه گر نیز تاکید شد.

   

  وی افزود: در این جلسه مقرر شد نتایج نهایی کارشناسی شده تعرفه قبل از پایان سال جاری مشخص شود و پس از تصویب در صحن شورایعالی، به عنوان موضع رسمی شورایعالی نظام پزشکی درباره تعرفه ها قلمداد شود.

  ناصری ادامه داد: همچنین مقرر شده است ایرادات و اشکالات کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت نیز مشخص و اصلاح شود.

  **احصاء ارزش نسبی خدمات دندانپزشکی بر اساس کتاب مرجع جهانی
  عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه های متفاوت دندانپزشکی نیز گفت: در مورد تعرفه خدمات دندانپزشکی در جلساتی که در سازمان نظام پزشکی و وزارت تعاون و رفاه با حضور نمایندگان نظام پزشکی و انجمن دندانپزشکی برگزار شد، مقرر شده تا ارزش نسبی تمام خدمات تشخیصی - درمانی دندانپزشکی برای نخستین بار در ایران بر اساس کتاب مرجع جهانی تعرفه‌های دندانپزشکی احصاء شود.

  وی تصریح کرد: همچنین قرار است بر اساس شرایط اقتصادی و بومی کشورمان، یکسری تغییرات و تخفیفات در قیمت خدمات لحاظ شود و سازمان‌های بیمه‌گر نیز از این مصوبه تبعیت کنند.

  وی ادامه داد: این موضوع هم اکنون در دست کارشناسی است و امیدواریم نتایج آن در ماه آینده در اختیار شورایعالی قرار گیرد تا به عنوان موضع رسمی شورایعالی و سازمان نظام پزشکی اعلام شود.

  ناصری خاطرنشان کرد: بدون شک تعیین تعرفه خدمات دندانپزشکی با توجه به تنوع و وابسته بودن آن به مواد و تجهیزات متنوع موجود در بازار ایران، می تواند از تنوع تعرفه های خدمات دندانپزشکی و تکثر آنها در مطب‌ها و کلینیک‌های مختلف تا حدود زیادی جلوگیری کند و بیماران و مراجعان نیز از حس امنیت اقتصادی و اعتماد بیشتری به هنگام مراجعه به دندانپزشکی برخوردار باشند.
  سلامت نیوز: نتایج کارشناسی تعرفه های پزشکی 95 تا پایان امسال مشخص می‌شود

  © ۱۳۹۶ کلیه حقوق برای پزشکان امروز محفوظ است.